Sokan kérdezik munkám során, hogy merjenek-e használni tapétát új építésű lakásban, házban, vagy elégedjenek meg a festéssel és ha majd beállnak a falak, akkor szánják rá magukat a tapétázásra, még ha az utólag sok macerával is jár. Én általában azt tanácsolom nekik, hogyha csak egy falszakaszt vagy csak egy bútor mögötti részt tapétáznak le, lehetőleg távol a nyílászáróktól, és a tapéta is eléggé mintás, színkontrasztos, és persze nem túl drága, akkor nagy baj nem történhet, még akkor sem, ha valahol mégis repedni kezd a fal és esetleg vele együtt a tapétánk is. Ebben az esetben csak nagyon közelről lehet felfedezni a sérülést, de ha olyan pazar enteriőrünk van, mint ez a nyitó kép, senki sem a tapétánkat fogja közelről vizslatni. Azért nem célszerű nyílászárók közelében tapétázni még mozgó házaknál, mert a nyílászárók sarkainál gyakran elindulnak ferde irányú repedések. Ha még ki nem száradt falra tapétázunk rá, akkor pedig szinte elkerülhetetlen, hogy a száradás következtében el ne repedjen itt-ott a tapéta. Akár be is penészedhet, ha nem lélegző terméket és ragasztót vettünk, hanem műanyagot. A következő képek például szolgálnak arra, hogy milyen szép és modern egy olyan otthon, ahol éppen csak mutatóban jelenik meg a tapéta.
A 160 cm-es ágy esetében szinte a támla folytatásaként hat a tapétacsík.
Ha kedvenc komódunkkal fókuszpontot szeretnénk létrehozni a nappalinkban érdemes egy szép élénk színfoltot a falra varázsolni.
Kitapétázhatjuk az ágy mögötti beugró falszakaszunkat is, melyet a gipszkartonba rejtett világítással még hangulatosabbá tehetünk.
Ha beugróban elhelyezett gyönyörű bútorainkat szeretnénk még pazarabbá varázsolni, akkor is érdemes a falszakaszt kitapétázni, de ha visszafogott színvilágú vagy éppen színtelenek a bútoraink vannak sem feltétlenül harsány tapétával kell kiemelnünk őket.

Újabb példa a bútorok mögötti tapétacsíkra.
Akár beépített falipolc mögötti részt is telibe tapétázhatunk. Itt biztos nem lehet majd észrevenni a repedést a falon.
Egyszínű konyhánkat feldobhatjuk egy csíkkal és azonos színű kiegészítőkkel.
Pirinyó csőszerű hálószobánk hátsó falát közelebb hozhatjuk és dekoratívabbá tehetjük, ha kitapétázzuk.
Érdekes módon kevésbé elterjedt, hogy nem a szoba közepét emeljük ki, hanem a hangsúlyos középső részét igyekszünk ugyanannyira hangsúlyossá tenni a dekor csíkokkal két oldalt.

A tapéta nem csak akkor szép, ha virágmintás, hanem akkor is, ha természetes anyagot imitál természetes anyagot felhasználó enteriőrökben.
Igen, a fürdőszobában is nyugodtan használhatunk tapétát, de vásárláskor feltétlenül kérdezzük meg az eladó kollégákat, hogy melyiket szabad vizes, párás környezetben felragasztani.
Ha a nyílászáró és a fa panelek csak kevés helyet hagynak a díszítésre, akkor is érdemes egy pici tapétát felragasztani. Annál jobban érvényesülnek szép régi faszerkezeteink.

Végül egy példa arra, hogy térben álló pengefal mennyire különlegesen mutat letapétázva.