Heti designtárgyunkat szintén az újrahasznosítás jegyében választottam. Első ránézésre semmi különös, egy igen elterjedt formáról van szó, amit már nagyon sokan felhasználtak, többek között mi is hasonló formában gondolkodtunk lámpapályázatunknál. A folytatásból kiderül, hogy ez a tervező filozófiájának alapja.
Benjamin Hubert nevét a designvilág ugyanis akkor ismerte meg, amikor bemutatta könnyűbetonból!!! készült kupola alakú függőlámpáit. A heavylights a 100% Design 2008-on mutatkozott be Hubert Material Centric termékvonalában. Ezzel a sorozattal kifejezetten arra kíván rávilágítani, hogy az anyagoknak és azok feldolgozásának mennyire fontos szerepe van a design technikájában. Meggyőződése, hogy éppen az anyaghasználat és az eljárások adhatják azt a szikrát, amitől egy designtárgy valóban különleges lehet.
Hubert a 100% Design 2009-re ismét egy lámpát készített, azonban a Float light anyagában tökéletes ellentéte a a heavyligths-nak. Az alapanyag ezúttal a borosüvegekhez készített parafadugók gyártása során megmaradó portugál parafahulladék. A beton nehéz, a parafa könnyű, a beton kemény, a parafa puha, a beton hideg, a parafa meleg színében és tapintásában is.
A Float látványra nevének megfelelően emlékeztet egy horgászúszó vízből kilátszó részére, és az anyaga is hasonló. A lámpa úgy készül, hogy a parafahulladékot tömbökké formálják, amiből hagyományos módon, faipari gépekkel és szerszámokkal alakítják ki a kupolákat. Ez természetesen rengeteg hulladékkal jár, de ezzel nincs semmi gond, hiszen ezt újra tömbökbe préselik és újrakezdődik a folyamat.
A Float lámpa Hubert és a Dániában található modern világítástechnikai termékeket előállító üzem, a Unique Copenhagen együttműködésének eredménye.
Forrás: Benjamin Hubert Projects, dezeen, 3rings